Búdy pre psov, voliéry

Drevené búdy a voliéry pre psov

Každý pes potrebuje miesto, kde môže spokojne odpočívať, len tak lenivo polihovať alebo sa jednoducho utiahnuť, keď si bude chcieť oddýchnuť. Takýmto miestom je práve voliéra, ohradený kus plochy, ktorý patrí výsostne domácemu havkáčovi. Pes sa na voliéru naučí veľmi rýchlo a ľahko, bude to totiž miesto, ktoré si zapamätá ako svoje územie.

Aká by to bola voliéra pre psa, ak by v nej nebolo miesto pre búdu? Drevené búdy sú u psov obzvlášť obľúbené. V lete sa zbytočne neprehrievajú, v zime izolujú pred chladom a prírodný materiál robí búdu príťažlivou aj vizuálne. Vďaka tomu ju môžeme skombinovať spolu so záhradnými dekoráciami a urobiť z nej pekné a pohodlné miestečko. Psík sa s ňou poľahky skamaráti a čoskoro sa stane jeho obľúbeným miestom na oddych.

Vyberte si ideálnu búdu pre väčšieho alebo menšieho psíka

Búda pre psa by nemala byť štvornohému miláčikovi pritesná, ale zároveň by nemala byť ani väčšia, ako je potrebné. Je to z toho dôvodu, že príliš veľká búda sa v zime pomalšie vyhreje a psíkovi v nej môže byť chladno. Preto si búdy pre psov vždy starostlivo prezrite a následne zvoľte veľkosť, ktorá bude chlpáčovi vyhovovať najviac.

Rozhodne neumiestňujte búdy do prievanu. Ak nemáte k dispozícii voliéru pre psíka, postarajte sa aspoň o to, aby bola búda krytá dreveným prístreškom. Z bokov môžete umiestniť drevený plot, ktorým zároveň vytvoríte psíkovi priestor vyhradený len pre neho.

Drevená búda pre psa ako štýlová záhradná dekorácia 

Aj búda pre psa, ktorá spĺňa potrebné atribúty a psíkovi po všetkých stránkach vyhovuje, môže byť pekná a krásne ladiť napríklad so záhradným nábytkom. Vopred premysleným a primeraným výberom tak môžete pre svojho psíka a dokonca i záhradu len a len získať.