Detské ihriská

Ako vybaviť detské ihriská

Podporte zdravý pohyb detí a vybudujte im drevené detské ihrisko snov. Ak ho zariadite s ohľadom na ich obľúbené hry, uvidíte, že na ňom budú s radosťou tráviť svoj voľný čas na čerstvom vzduchu. Výberom vhodných drevených hračiek do záhrady deťom poskytnete bezpečný priestor na hru a rozvoj pohybových aktivít, ale tiež podnietite aj ich vývoj estetického vnímania.

Drevo je právom považované za luxusný materiál, je hladké a príjemné na dotyk, nechladí a vyznačuje sa trvácnosťou a odolnosťou aj voči menej šetrnému zaobchádzaniu. Obľúbenou súčasťou detských ihrísk sú detské preliezky, ktoré šikovne dopĺňajú detské šmýkačky. Umiestniť ich môžete na dvor alebo do záhrady, v blízkosti záhradného altánku, aby ste aj pri hre mali deti neustále na očiach.

Hojdačky a pieskoviská rozžiaria detské oči

Ďalšou hračkou, ktorá vhodne oživí drevené detské ihriská, sú detské hojdačky a prevažovačky. Hojdanie bezpochyby pritiahne deti všetkých vekových kategórií a umožní im stráviť čas veselou a bezpečnou zábavou. Pokiaľ máte detičky, ktoré dávajú prednosť hraniu v piesku, potom im určite neodoprite detské pieskovisko.

Na stavanie hradov či formovanie koláčikov tak už deti nebudú musieť čakať, až kým ich vezmete k moru alebo na verejné pieskovisko. Ak chcete k pieskovisku pridať ešte jednu atrakciu, zariaďte to tak, aby priamo doň ústila šmýkačka. Bezpečnejšie ukončenie šmýkania ako do mäkkého piesku snáď ani neexistuje.

Veselé detské domčeky pre chlapcov i dievčatá

Čo by to bolo za detské ihrisko, ak by k nemu nepatril aj detský domček? Podporte predstavivosť u detí a pripojte k detskému ihrisku záhradný domček pre deti. V bujnej fantázii detských hlávok sa stane neoddeliteľnou súčasťou ich hier a zábav, pričom zakaždým bude predstavovať niečo iné. Pokiaľ neviete, ako vybrať detské ihrisko svojpomocne, tak sa obráťte na nás. Detské ihriská z dreva sme už inštalovali snáď všade!