Drevené ploty

Drevené ploty ani dnes nestrácajú na obľúbenosti

Kedysi boli drevené ploty bežnou záležitosťou oplotenia dedinských chalúp, no odvtedy sa veľa zmenilo. Drevo ako prírodný materiál charakteristický svojou unikátnou kresbou, príjemným povrchom a odolnosťou rozhodne neupadol do zabudnutia. Naopak, drevený plot, podobne ako drevený záhradný nábytok, dnes nájdeme všade, kde si ľudia potrpia na kvalitu, no tiež si dajú záležať na vysoko estetickom a štýlovom konečnom prevedení.

Drevo alebo masív sú podľa výsledného opracovania vhodné nielen do vidieckych záhrad a okolia chát, ale aj do moderných mestských záhrad. Drevený plot účinne a prirodzene zjemní typické chladné stavebné materiály používané pri výstavbe moderných budov. Pritom však vôbec nepokazí, ale dokonca vyzdvihne celkový dojem, akým stavby pôsobia. 

Ohraďte si zeleninovú záhradku, kvetinové záhony či chodníček

Ak pestujete zeleninu alebo kvietky, potom určite viete, aké je to občas náročné udržať rozšantené deti alebo neposedných domácich miláčikov v dostatočnej vzdialenosti. Poistite si hriadky jednoduchým spôsobom. Použite na to jednotlivé dielce na ploty alebo kompletný plot z dreva a okrem efektívnej ochrany získate aj pekný doplnok, ktorý môžete ešte  zvýrazniť pomocou drevených dekorácií do záhrady

Ploty z dreva poskytnú vítané súkromie v záhrade aj na dvore

Sedenie v záhrade by nemalo byť vystavené všetkým na očiach. Doprajte si atmosféru intimity a použite dielce na plot ako zástenu pre záhradný altánok. Môžete ich nechať obrásť popínavými rastlinami a získate tak naozaj jedinečný prírodný paravan.