Prútený nábytok

Jedinečný prútený nábytok

Hľadáte nábytok, ktorý by bol jedinečný, no vaše predstavy sa nezhodujú s predstavami výrobcov? Alebo ste vyznávači prírody a túžite priniesť jej kus aj do svojho príbytku? Vhodnou alternatívou je pre vás prútený nábytok, s ktorým sa nemusíte obávať, či bude ladiť aj s ostatným vaším nábytkom. Nábytok z prútia sa totiž hodí do akejkoľvek domácnosti, zariadenej vo vidieckom, modernom, ale aj retro štýle.

Prútený nábytok do interiéru

Pokiaľ máte predstavu, že prútený nábytok je vhodný len na balkón či terasu, ste na omyle. Aj v interiéri pôsobí elegantne. Nemusíte okamžite vymeniť celý nábytok v miestnosti, aby ste doň umiestnili nejaký kúsok z prútia. Postačí, keď do obývačky dáte prútené kreslo, ktoré bude jej dominantou. Rovnakú službu vám preukáže prútená komoda, prútená polička alebo prútený paraván. Vďaka rôznym technológiám pletenia ide totiž o originálne a jedinečné kusy. Jednotlivé kusy prúteného nábytku skvele doplnia prútené kvetináče, alebo iné prútené doplnky.

Do interiéru sa hodia nielen prútené kreslá ale aj prútené stoličky, ktoré vyniknú v kuchyni vo vidieckom štýle. Prútený nábytok môže byť aj súčasťou detskej izby. Je pohodlný, ekologický a z hľadiska bezpečnosti sa nemusíte báť, pretože nemá žiadne ostré hrany a rohy, ktoré by mohli dieťaťu ublížiť. 

Prútený nábytok do záhrady

Prútený nábytok sa vyznačuje nielen elegantnosťou, ale aj svojou nenáročnosťou na údržbu, preto sa výborne hodí na terasy, balkóny či do záhrady. Veď práve exteriér je miestom, v ktorom tento typ nábytku bude dominovať. Akosi si už nevieme predstaviť príjemné posedenia na terase s priateľmi, na ktorých dominujú prútené kreslá, komody, ale aj prútené truhlice.