Vtáčie búdky a krmítka

Vtáčie búdky a krmítka z dreva

Počúvať spev vtákov v záhrade, oddychujúc na záhradnej lavičke alebo hojdačke, je obrazom dokonalej pohody. Pritom nie je nič ľahšie, ako prilákať vtáčiky do záhrady a ponúknuť im niečo do zobáčika.

Vyberte si kŕmitká pre vtáky rôznych tvarov a veľkostí, môžete ich dokonca zladiť s drevenými kvetináčmi a nasypte operencom semienka alebo vtáčí zob. Uvidíte, že zakrátko si už budete vychutnávať ich veselé vtáčie pesničky, ktoré ešte umocnia pocity pokoja a relaxu.

Ďalšou možnosťou, ako natrvalo prilákať vtáčiky do záhrady, sú drevené búdky pre vtáky. Vtáky majú svoje domčeky v prirodzených dutinách stromov, ktorých však v prírode čím ďalej, tým viac ubúda. Práve preto predstavuje každá vtáčia búdka pre spevavce obrovskú pomoc. Dokonca môže poskytovať útočisko až niekoľkým generáciám vtáčikov.

Drevené krmítka a búdky pre vtáčiky potešia aj deti

Umožnite deťom naučiť sa o prírode ešte viac. Pomôže im v tom aj krmítko alebo vtáčia búdka, ktorú umiestnite na strom / stenu domu v blízkosti detského ihriska. Deti si tak budú všímať vtáčiky vletujúce a vyletujúce z búdky alebo zobkajúce v krmítku, dozvedia sa, ako rozoznať spev jednotlivých vtákov a možno ich aj začnú rozlišovať podľa farby peria.