Záhradné sauny

Záhradné sauny pre domáci wellness

Sauny na záhradu už nepatria medzi výsady niekoľkých vyvolených. Ľudia oddávna poznali a využívali liečivé účinky saunovania a záujem, aký vzbudila drevená sauna neutícha ani dnes. Ak sa vám nechce zakaždým cestovať do kúpeľov alebo vám jednoducho nevyhovujú verejné sauny, máme pre vás riešenie. Objavte výhody, aké má sauna na záhradu a užívajte si wellness v pohodlí domova.

Drevené sauny bez problémov zapadnú do väčšej i menšej záhrady. Ak ich vhodne doplníte pestrou kvetinovou výsadbou a drevenými dekoráciami do záhrady, získate zaujímavý a účelný relaxačný kútik. Drevený masív, z ktorého je saunový domček vyrobený, je zárukou pevnosti a trvácnosti celej sauny.

Sauny majú blahodarný účinok na ľudský organizmus

Saunovanie uvoľňuje telo i dušu, odstraňuje stres, nervozitu a napätie, prináša fyzickú a psychickú regeneráciu a obnovu síl. Zvýšené prekrvenie a prehriatie prináša prekrvenie orgánov a zlepšenie pohyblivosti svalov a kĺbov. Uvoľňuje stuhnuté svalstvo a vďaka poteniu odstraňuje z tela škodlivé látky.

Ďalšie pozitívne účinky, aké so sebou prináša záhradná sauna a jej pravidelné preventívne používanie je zvýšená obranyschopnosť organizmu voči infekčným chorobám, ako i vyčistenie a zlepšenie pružnosti pleti.

Oddýchnite si v pohodlí vlastnej záhrady

Záhradné sauny na rozdiel od verejných sáun ponúkajú možnosť liečivého odpočinku v dokonalom súkromí. Preto sa zvlášť odporúčajú pre tých, ktorí sa podobným proceduram vyhýbajú z hygienických alebo osobných dôvodov. Saunové domčeky môžete dizajnovo zladiť so záhradným nábytkom a dosiahnuť tak jednotný štýl v celej záhrade. Aby ste si zabezpečili potrebnú intimitu a zabránili prípadným zvedavým pohľadom z okolia, vyberte si k saune aj vhodný drevený plot.