Kancelárske stoličky

Drevené kancelárske stoličky

Produktivita práce je v podnikateľskom prostredí často skloňovanou témou. Je teda iba logické, že kancelárske priestory nie sú výnimkou a pri ich zariaďovaní sa kladie dôraz nielen na najmodernejšie technologické vybavenie, ale aj na vhodný výber nábytku, ktorý prispeje k dosahovaniu optimálnych pracovných výkonov.

Kancelária, ale ani domáca pracovňa sa bez kancelárskej stoličky nezaobíde

Pri zmienke o kancelárii sa nám zvyčajne pred očami vybaví kancelársky stôl. Ten nám musí ponúknuť dostatok miesta na komfortné umiestenie monitora, počítača a ovládacích prvkov v podobe klávesnice a myšky. Ďalej sú to drevené regály alebo skrine umožňujúce prehľadné uloženie zakladačov, no pri zariaďovaní firemnej kancelárie alebo domácej pracovne samozrejme nemôžu ostať bez povšimnutia ani kancelárske stoličky.

Kancelárska stolička umožňuje dynamické sedenie, čím zmierňuje negatívne dopady dlhého sedenia na zdravie. Aby však tomu bolo naozaj tak, bude vhodné, ak sa pred kúpou kancelárskej stoličky, zamyslíte nad spôsobom sedenia a celkovým časom, ktorý na nej strávite a až potom sa rozhodnete pre model stoličky s vhodnou výbavou i mechanikou. Nie všetky kancelárske stoličky sú totiž vhodné na pravidelné niekoľkohodinové sedenie.

Výber kancelárskej stoličky podľa vybavenia a mechaniky

Na kratšie sedenie postačia jednoduchšie kancelárske stoličky bez opierky hlavy a bedier. Na takéto krátkodobé sedenie nepotrebujte ani kancelárske stoličky vybavené kvalitnejšou mechanikou, ktorá dokáže automaticky alebo manuálnym nastavením prispôsobiť sklon sedacej časti ( sedáka) a operadla.

Naopak, na každodennú niekoľkohodinovú kancelársku prácu je ako stvorená kancelárska stolička vybavená opierkou hlavy a bedier, ktorá uľaví vášmu namáhanému krku i chrbtici. Podrúčky sú samozrejmosťou, no pri požiadavkách na dynamické sedenie by ste sa mali pri výbere stoličky zamerať na modely s mechanikou umožňujúcou synchronizované, plynulé nastavenie sklonu sedacej časti a sklonu operadla. Podobnou alternatívou je kancelárska stolička s manuálnym nastavením sklonu operadla a sedáka. Nastavenie sklonu sa vykonáva prostredníctvom pák.