Detské matrace

Detské matrace

Detské matrace sú na rozdiel od roštov iba málokedy súčasťou detskej postieľky alebo postele. Výrobcovia postelí si veľmi dobre uvedomujú význam matraca pre kvalitný spánok dieťaťa i pre zdravý vývoj chrbtice a preto jeho výber ponechávajú na rodičov. Výber správneho matraca však nemusí byť pre každého jednoduchý a možno práve preto dochádza k dvom extrémom.

Detské matrace si zaslúžia pozornosť, no nič netreba preháňať

V prvom prípade podceňujeme výber matraca a siahame po prvom najlacnejšom matraci, ktorý nám príde pod ruky s odôvodnením, že dieťa rýchlo rastie a onedlho bude aj tak potrebovať novú posteľ i nový detský matrac. To je síce pravda, no netreba zabúdať, že detský matrac je pre správny vývoj chrbtice dieťaťa dôležitý od samého začiatku. Prevencia je predsa vždy lepšia, ako liečba. Riešiť matrac pri dieťati s problémami krčnej chrbtice je dosť neskoro.

Úprimne, veľkou výhrou nemusí byť ani opačný prístup k výberu matraca - v snahe dopriať dieťaťu aj modré z neba kupujeme síce drahé a kvalitné detské matrace, ktoré mu však vzhľadom na jeho vek alebo telesnú hmotnosť vôbec nemusia zabezpečiť maximálne pohodlie na spánok a ani zdravý vývoj chrbtice. 

Ako vybrať detský matrac do postieľky a do postele?

Detské postieľkydetské postele sa prispôsobujú rôznym vývojovým štádiám dieťaťa a inak by tomu nemalo byť ani pri matracoch. Matrac do postieľky musí mať prirodzene iné parametre, ako matrac určený pre tínedžera. Najlepšie preto bude, ak si odporúčania alebo požiadavky na detský matrac do postieľky a matrac do detskej postele rozdelíme a uvedieme v jednotlivých heslovitých bodoch.

Ak vyberáte detský matrac do detskej postieľky...

  • Ortopédi pre batoľatá a predškolákov odporúčajú tvrdší alebo stredne tvrdý matrac, ktorý poskytne ich chrbtici primeranú oporu.
  • Nenechajte sa zmiasť ponukou matracov s ortopedickým zónovaním. Zónovaný matrac do postieľky maličké deti nevyužijú a zóny môžu podopierať nevhodné časti tela.
  • Pri malých deťoch sa sústreďte skôr na hygienu matraca odvod vlhkosti.

Ak vyberáte matrac do detskej postele...

  • Pre staršie je vhodný stredne tvrdý až tvrdý matrac.
  • Výnimkou je dieťa s nadváhou, dospievajúci tínedžer alebo dieťa, ktoré spáva na boku, ktorým treba vyberať mäkšie detské matrace, aby ich tvrdé matrace neutláčali.
  • Pri deťoch od 10 roku života prichádzajú do úvahy zónované detské matrace.
  • V posteli starších detí sa uplatnia detské matrace zo studenej elastickej peny, rovnako ako matrace s pamäťovou vrstvou peny.

Najpredávanejšie

bambi aloe vera matrac
 
68,40 €
bambi aloe vera matrac
 
57,60 €
matrac up postielka
Matrac do postieľky UP!
Na sklade
15027/BELL
 
78 €
grand soft
 
175,68 €
Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom
bambi aloe vera matrac
68,40 €

Zdravotný detský matrac poskytuje potrebnú oporu pre chrbticu dieťaťa pretože...

BAMBI140/TEX
bambi aloe vera matrac
Novinka
57,60 €

Detský matrac do postieľky s kokosovou doskou, antialergickou priedušnou termovrstvou...

BAMBI120/TEX
scarlet matrac
39,58 €

Detský kokosový matrac je určený do kolísok a postieľok menších rozmerov. Je vyrobený...

SCA1057
matrac up postielka
78 €

Detský matrac vhodný do multifunkčnej detskej postieľky UP! Vyrobený je z...

15027/BELL
grand soft
175,68 €

Matrac do postele s vysokou vrstvou kokosovej dosky a z PUR peny, ktorá je na povrchu...

18768/TEX