Botníky

Drevené botníky do predsiene

Nezáleží na tom, koľko máte topánok, dôležité je to, či sa vám všetky zmestia do botníka. V predsieňach obyčajne nie je miesta nazvyš, preto sú botníky s dostatkom priestoru skvelým riešením na vyprázdnenie podlahy. Prehľadné poličky zabezpečia poriadok a umožnia vybrať si vždy ten pár, ktorý aktuálne hľadáte, bez toho, aby ste sa v skrinke museli prehrabávať a strácať tak čas.

Aby ste si vybrali ten správny botník na topánky, mali by ste voľbu prispôsobiť viacerým kritériám. Skôr, ako sa rozhodnete kúpiť nejaký konkrétny, zamyslite sa nad tým, aké by mal mať rozmery. Do úvahy treba vziať priestor, ktorý máte k dispozícii a tiež počet členov v domácnosti. Od toho sa totiž odvíja aj množstvo topánok, ktoré potrebujete uskladniť. Rovnako sa musíte rozhodnúť či uprednostníte samostatný botník alebo si ho predstavujete skôr ako súčasť predsieňovej zostavy. Botníky do chodby si môžete vybrať v rozličných farebných vyhotoveniach a dezénoch dreva. 

Botník s lavicou oceníte pri prezúvaní

Načo balansovať a strácať rovnováhu pri obúvaní a vyzúvaní? Prezúvajte sa pohodlne a bez rizika pádov. Botník na sedenie nie je vyhradený len pre deti a starších ľudí. Okrem sedenia poslúži aj na odkladanie kabeliek alebo na vecí, ktoré si nechcete položiť na zem.

Vyberte si svoj vlastný botník do chodby

Typ skrinky, ktorý si vyberáme najčastejšie, určuje naša predsieň a jej dispozičné riešenie či veľkosť. Práve týmto kritériám musíme prispôsobiť aj to, aký botník do predsiene zvolíme. V prípade rozmerovo veľkorysejšej predsiene je aj škála možností a výberu podstatne väčšia ako pri rozmerovo menších a najmä príliš úzkych vstupných chodbách, kde sú umiestnené i veľké komody a skrine.

Obzvlášť praktické sú aj vysoké botníky, ktoré okrem toho, že sa do nich zmestí množstvo obuvi, majú často prednú plochu dvierok riešenú ako zrkadlo. To, mimochodom, je veľmi dôležitou súčasťou každej predsiene.