Jedálenské stoličky

Jedálenské stoličky pre pohodlné a štýlové sedenie

Dolaďte si jedáleň do najmenších detailov. K starostlivo vybranému jedálenskému stolu z masívu treba vyhliadnuť aj správne drevené stoličky, preto si na ich voľbu vyhraďte dostatok času. Stoličky do jedálne by mali farebne, štýlovo i výškovo korešpondovať s jedálenským stolom a jedálenskou zostavouKvalitná jedálenská stolička by mala byť svojou stavbou prispôsobená pre ľudí. To znamená, že výška sedadla stoličky by mala byť cca 45 cm a správna výška sedadla od zeme by mala zaistiť, aby uhol zvieraný ohnutými kolenami nebol menší alebo väčší ako 90 °C. Čo sa týka najmenšej hĺbky sedadla, mala by dosahovať 39 cm a šírka priestoru pre stoličku pri jedálenskom stole by mala byť v rozmedzí od 60 do 65 cm.

Podobne je to aj v prípade, že vyberáte kuchynské stoličky. Ak nemáte v kuchyni kuchynský stôl, ale len pult, potrebujete barové stoličky v primeranej výške k pultu. Hoci nejde o dlhodobé sedenie, aj tu je potrebné, aby sa vám sedelo príjemne. Akokoľvek, či už je v centre vášho záujmu jedálenská alebo kuchynská stolička, jednoznačne odporúčame stoličky z dreva.

Drevená stolička sa hodí do kuchyne i jedálne

Drevo zaručuje pre stoličky do kuchyne množstvo výhodných vlastností. Okrem toho, že ide o ekologický a prirodzene estetický prírodný materiál, dobre sa kombinuje s jedálenskými vitrínami a komodami a nábytok, ktorý je z neho zhotovený, si dlhodobo zachováva svoj pôvodný vzhľad. Časti ako sedák a operadlo sú kvôli pohodlnému používaniu často čalúnené rôznymi typmi látok a vystlané vnútornou mäkkou výstelkou. Takéto čalúnenie často dáva veľký priestor pre výber vhodnej farby, harmonizujúcej s okolím. Podobne i drevená barová stolička dopĺňa celkové zariadenie kuchyne a poskytuje pri sedení za kuchynským pultom príjemný komfort.