Nočné stolíky

Nočné stolíky

Hoci sú malé, pre mnohých z nás sú nenahraditeľné. Nočné stolíky plnia viaceré funkcie. Odkladáme si na ne knihy, budíky alebo poháre s vodou, prípadne do ich zásuviek vkladáme lieky a prášky na spanie. Stačí, ak z postele natiahneme ruku a hneď máme všetko k dispozícii. Sú skrátka neoceniteľným pomocníkom pre pohodlie v posteli. Dokonca tie priestrannejšie môžeme využiť aj na umiestnenie vkusnej dekorácie.

Stolík ku posteli akosi prirodzene patrí. Okrem množstva praktických funkcií totiž vyvažuje a dopĺňa celkové zariadenie spálne. Na trhu sa nachádza množstvo stolíkov z rozličných materiálov, ani jeden z nich však nemá za sebou takú históriu ako nočný stolík z dreva. Výberový prírodný materiál a pevná konštrukcia dodávajú nočnému stolíku vysokú stabilitu a dlhú životnosť. Práve tieto vlastnosti majú najväčšiu zásluhu na tom, že sa drevený nábytok aj naďalej teší veľkej obľube.

Nájdite si svoj ideálny stolík do spálne

Výška, akú by správny nočný stolík mal mať, by mala byť vždy podobná, alebo len o málo nižšia, než je výška postele. To vám zaručí pohodlnú manipuláciu s vecami, ktoré naň položíte. Ak by ste však chceli, aby stolík do spálne plnil zároveň funkciu servírovacieho stolíka, jeho výška by mala byť približne o 20 cm vyššia. Takýto vyšší stolík k posteli bude slúžiť ako viacúčelový pomocník. Môžete si doň prípadne odkladať aj kozmetiku, ak nemáte k dispozícii toaletný stolík.

Ďalším dôležitým kritériom je úložný priestor alebo rozloženie stolíka. Zásuvky sú vhodnou skrýšou pre veci, ktoré by nemali ostávať na očiach. Ľahší prístup zabezpečia klasické poličky. Pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť, alebo potrebujú oba varianty, sú k dispozícii kombinované stolíky s oboma možnosťami.

Drevený nočný stolík pre klasikov i milovníkov moderny

Nočné stolíky z dreva hlásia veľký návrat. Sú ideálnym riešením pre rustikálne, klasické i moderné spálne, všetko totiž závisí od vyhotovenia a dizajnu daného stolíka. Vyberte si ten pravý a zlaďte ho so spálňovou zostavou, komodou i posteľou.