TV stolíky

TV stolíky vyrobené z dreva

Neodmysliteľnou súčasťou každej obývačky je televízor, ku ktorému patrí aj stolík pod televízor. Vhodne zvolený TV stolík poskytuje praktický priestor na uloženie techniky nevyhnutnej na príjem televízneho signálu či sledovanie obľúbených filmov z dátových nosičov, ktoré tu takisto nájdu miesto na uskladnenie. Stolík pod TV je zároveň nábytkom, ktorý dotvára celkový vzhľad obývačky a je nevyhnutnou súčasťou obývacej steny.

Ak hľadáte vhodný drevený TV stolík, nezabudnite, že by mal štýlovo zapadať do ostatného zariadenia obývačky. Spolu so sedacou súpravou a konferenčným stolíkom totiž tvoria v obývačke miesto, kde trávite veľa zo svojho voľného času. Pri výbere dreveného TV stolíka si preto všímajte jeho farebné prevedenie a praktické využitie. 

Vyberte si ten pravý stolík na televízor

TV stolíky sa stali už neodmysliteľným prvkom každej domácnosti. Drevené stolíky by však okrem toho, že by mali ladiť s ostatným nábytkom v obývačke, ako sú napríklad obývačkové komody a skrinky, mali spĺňať aj niekoľko dôležitých funkcií. Ich úlohou je totiž nielen uskladniť, ale aj pekne ukázať TV alebo vežu, či usporiadať kolekciu CD - čiek a filmov. Mnohé majú priestranné skrinky a hlboké zásuvky, ktoré v sebe spoľahlivo ukryjú obľúbené hry, voňavé sviečky a všetko ostatné, čo potrebujete mať poruke, aby ste počas zaujímavého filmu nemuseli odchádzať od televízora.

Rovnako je dôležité, v akej výške bude televízor umiestnený. Správne miesto je totiž vo výške očí, preto musí byť výška stolíka prispôsobená výške sedačky, kresiel alebo foteliek. Ak sa rozhodnete pre TV stolík z masívu, poteší vás jeho pevná a dôkladne prepracovaná konštrukcia. Práve to je častým dôvodom, prečo je u ľudí taký obľúbený.

Komoda pod TV ako alternatíva k stolíku

Väčšie možnosti úložného priestoru oproti TV stolíku ponúka drevená komoda pod televízor. Ak teda potrebujete viac miesta na uskladnenie rozličných vecí,  prípadne aj doplnkov a dekorácií, pravdepodobne bude pre vás vhodnejšia. Či už sa však rozhodnete pre stolík alebo pre komodu pod TV, vyberajte si taký kus nábytku, ktorý vhodne doplní nielen knižnice a vitríny, ale celkový interiér obývačky.