Kuchyňa a jedáleň

Kuchyňa a jedáleň sú srdcom domácnosti

Jedáleň sa stala centrom moderného domu. Obvykle je dnes hlavným obývacím priestorom, ktorý spája kuchyňu a obývačku do jedného celku. V domoch alebo bytoch, ktoré jedáleň nemajú, je takýmto ústredným miestom kuchyňa, kde sa najmä ráno a večer schádza celá rodina. Práve z tohto dôvodu je potrebné venovať zariaďovaniu uvedených miestností, ako i výberu doplnkov a dekorácií mimoriadnu pozornosť.

Drevený kuchynský nábytok spĺňa aj najnáročnejšie požiadavky

Nábytok do kuchyne by mal byť najmä praktický, aby kuchyňa nebola preplnená zbytočnosťami. Tiež je potrebné, aby bol vyrobený z materiálu, ktorý odoláva podmienkam, aké sa v kuchyni často vyskytujú. Ide predovšetkým o výpary z varenia a nutnosť častého čistenia.

Kuchynská linka by mala byť z hladkého materiálu, ľahko udržiavateľná a ošetrená tak, aby bola odolná voči bežným kyselinám (napr. ocot) i zásadám (sóda). Presne takéto vlastnosti má kuchynská linka z dreva.  Ak teda chcete zútulniť svoj domov a dodať mu atmosféru hrejivého tepla a pokoja, stavte na kuchynskú linku z masívu.

Nábytok do jedálne pre rodinu i pre hostí

Jedálenský nábytok zahŕňa jedálenské stoly, jedálenské stoličky a rozlične dizajnérsky riešené jedálenské zostavy. Máte početnú rodinu alebo radi privítate vo svojom dome veľa hostí? Netlačte sa okolo malého stolíka, ale vyberte si rovno rozkladací stôl. Drevený jedálenský nábytok je ideálny aj pre tých, ktorí chcú svoju jedáleň doplniť o nadčasové drevené stoličky a drevené stoly v jednoduchom modernom alebo tradičnom rustikálnom štýle.

Okrem toho je drevo ekologické, trvanlivé, pevné a pružné, má príjemný vzhľad a štruktúru a umožňuje rôzne spôsoby spracovania. Nátery, lazúry a laky zdôrazňujú kresbu a pôvodnú štruktúru dreva, predlžujú jeho životnosť a zvyšujú odolnosť voči chemikáliám a mechanickému poškodeniu.

Môže sa tak použiť nielen na nábytok do jedálne, ale aj na kuchynské linky. Výberom rovnakého materiálu a farebného odtieňa navyše dosiahnete harmonické prepojenie kuchyne s jedálňou.