Kolísky

Najpredávanejšie

detska koliska maja
117,23 € –8 %
Detská kolíska Maja
Vyrobíme (7 - 15 dní)
Pôvodne: 117,23 €  (–8 %)
108 €
koliska dafi
Drevená kolíska pre dieťa Dafi
Vyrobíme (7 - 15 dní)
 
112,80 €
3 položiek celkom
Basic beside bed 7
198 €

Detská postieľka Basic s klasickým dizajnom, ktorý neomrzí ani po rokoch. Kladie dôraz na...

detska koliska maja
117,23 € –8 %
Detská kolíska Maja
Vyrobíme (7 - 15 dní)
108 €

Príťažlivá a praktická detská kolíska Maja s kolieskami. Vďaka kolieskam a nízkej hmotnosti...

koliska dafi
Drevená kolíska pre dieťa Dafi
Vyrobíme (7 - 15 dní)
112,80 €

Elegantná a praktická detská kolíska Dafi s kolieskami. Vďaka kolieskam a nízkej hmotnosti...

Drevené kolísky sú klasikou, ktorá nestarne

Používali ich už naše staré matere, no zahliadnuť ich môžeme aj v starších filmoch. Hoci kolísky pre deti nie sú medzi detskými postieľkami žiadnou novinkou, predsa sa stále objavujú aj v dnešných domácnostiach s bábätkami. Dôvodom je najmä možnosť jemného pohojdávania, ktoré pomáha pri uspávaní a upokojení bábätka. Kolísavé pohyby kolísky mu pripomínajú nedávny pobyt v maminom brušku a rozvíjajú jeho zmysel pre rovnováhu. Vďaka menším rozmerom kolísky pre novorodencov má bábätko väčší pocit bezpečia a ochrany

Drevená kolíska sa vyrába v rozličných farebných a dizajnových prevedeniach, takže sa dá jednoducho zladiť s detským nábytkom. Nie je problém ani skombinovať ju so spálňovou zostavou, pokiaľ chcete, aby dieťatko spávalo s vami v jednej izbe. Umelecky alebo romanticky založené mamičky môžu kolísku dotvoriť aj pomocou pestrofarebného baldachýnu z jemnej látky.

Moderná kolíska pre deti je praktická

Pôvodné drevené kolísky majú v spodnej časti umiestnené po dva rohy, ktoré slúžia na hojdanie. Modernejšia a novšia kolíska pre novorodenca je v dolnej časti opatrená kolieskami, ktoré uľahčujú premiestňovanie kolísky z jednej izby do druhej. To je obzvlášť vhodné vtedy, keď dieťa zaspí a nechceme ho rušiť. Ešte účelnejšia je funkcia blokovania kolísania, ktorá v okamihu premení kolísku na detskú postieľku. Takto vybavené kolísky pre deti v sebe spájajú romantiku starých čias s novodobými výhodami.

Kolíska deti upokojí i uspí zároveň

V prípade, že máte nepokojné dieťatko, ktoré sa rado hojdá v náručí, môže byť kolíska výborný prostriedok, ako ho utíšiť či ukolísať do spánku. V kombinácii s uspávankou alebo jemnou hudbou sa môže doba uspávania výrazne skrátiť. Kolíska však bábätkám postačí len na niekoľko prvých mesiacov. Akonáhle sa dieťatko začne samé prevracať alebo dvíhať do sedu, je potrebné poobzerať sa po detskej postieľke.