Pružinové matrace

Pružinové matrace 

Väčšina ľudí si pamätá pružiny z detských čias, ako neoddeliteľnú súčasť detských izieb, alebo prázdnin. Dnes sa už pružinových matracov nemusíte vôbec báť. Poskytujú maximálne pohodlie a komfort pri každom spánku. Okrem toho sú pružinové matrace vzdušné a tak vhodné aj do vlhkejších interiérov.

Pružinové matrace sa vyrábajú a plnia buď pružinami alebo taštičkami, v ktorých sú zabalené samostatné pružiny. Matrace využívajú pružinový systém Bonell, ktorý je vyhľadávaný najmä pre jeho silu udržať aj ťažšiu váhu a napriek tomu poskytnúť to najlepšie pohodlie. Sú významné pre svoju dlhú životnosť. Pružiny dokážu optimálne rozložiť váhu tela a dodať podporu chrbtice. Niektoré matrace sú vhodné max do 150 kg.

Taštičkové matrace sa vyznačujú jadrom z taštičkových pružín. Majú životnosť viac ako 15 rokov a poskytnú perfektné kopírovanie tela ako aj výborné prevzdušnenie počas noci. Ide o kvalitné zónovanie pre telo vďaka samostatným pružinám, ktoré sú zabalené v taštičke z jemnej textílie. Vďaka tomu je každá taštička schopná osobitne prispôsobiť sa váhe tela. Taštičkový matrac je v podstate vylepšením pružinového matraca. Obsahuje polovicu viac pružiniek.

Kde je vhodné umiestniť pružinový matrac

Pri kúpe napr. taštičkového matraca 90 x 200 cm, netreba zabúdať na jeho umiestnenie. Pružinové a taštičkové matrace sú vhodné len na pevné dosky a latkové rošty. Tieto matrace už obsahujú ortopedické vlastnosti, ktoré sa vedia prispôsobiť váhe tela a tak nepotrebujú aj polohovateľný či lamelový rošt. Na lamelovom rošte by sa mohlo poškodiť rozloženie taštičkových pružín. Tieto matrace sú vhodné aj do vlhkejších interiérov, vďaka kvalitnému odvetraniu. 

V tejto kategórií si môžete vybrať z viac ako 30 rozmerov. Nemôže chýbať taštičkový matrac 140 x 200, alebo pružinový matrac 180x200.

Najpredávanejšie

Pružinový matrac LEILA
Pružinový matrac LEILA
Výroba (5 - 10 dní)
DPV5676_70200-762-2820
 
od 220 €
Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom
Pružinový matrac LEILA
Novinka
Pružinový matrac LEILA
Výroba (5 - 10 dní)
od 220 €

Bonell pružinový matrac LEILA je výborne odvetrávaný a odolný voči vzniku plesní a...

DPV5676_70200-762-2820