Drevená hra Hmataj a nájdi

Rozmery: 16x16x16 cm
Vek: 2+
Materiál: drevo, kartón Obsahuje 41 kusov
Česko - slovenské obaly

Dostupnosť Na sklade
Kód: V52413
32,50 € 27,10 € bez DPH
Drevená hra Hmataj a nájdi

Hmataj a nájdi! 

Didaktické hry Hmataj a nájdi sú dlhodobo bestsellermi. Skryté drevené predmety vo vrecúšku v nepriehľadnom obale – tube. Menšie deti majú za úlohu po vložení ruky do tuby len na základe hmatania popísať svojimi slovami, aký predmet držia v ruke. Rodičia môžu spôsob hry deťom predviesť názorným príkladom. Staršie deti môžu hrať hru vo forme binga, k týmto hrám sú k dispozícii obrázkové karty jednotlivých predmetov.

Hračky Vilac majú značku francúzskej agentúry ADEME, to znamená, že tieto drevené hračky sú vyrábané ekologicky. Šetria životné prostredie, neznečisťujú pôdu, vodu a vzduch, neplytvajú energiami.

Hlavné vlastnosti:

  • pre 2–5 hráčov
  • vyrobené ekologicky, šetrne k životnému prostrediu

 

Návod na hru:

Hmataj a nájdi + bingo:

Prvý hráč si vezme kartu z kôpky. Potom musí siahnuť do vrecka a podľa hmatu nájsť drevený dielik, ktorý odpovedá obrázku na karte. Ak vyberie správny dielik, kartu si ponechá a na rade je druhý hráč, ktorý opäť začína ťahaním karty z kôpky. Pokiaľ ale prvý hráč vyberie nesprávny dielik, musí svoju kartu odovzdať ďalšiemu hráčovi, ktorý sa musí pokúsiť nájsť správny dielik. Po každom kole sa dieliky vracajú späť do vrecka. Keď už na kôpke neostáva žiadna karta, určí sa víťaz. Vyhráva hráč s väčším počtom kariet. Pozor! Ak jeden z hráčov náhodou vytiahne dielik v tvare muchotrávky, musí všetky svoje karty vrátiť na kôpku! Aby sa deti lepšie zoznámili s hmatáním predmetov, môžete upraviť pravidlá podľa vlastného uváženia:

1 – Začnite s malým množstvom drevených dielikov.

2 – Dovoľte im pozrieť sa do vrecka.

3 – Potom hru opäť urobte o niečo ťažšou, nedovoľte deťom nazerať do vrecka.

4 – Pridajte do vrecka viac dielikov.

5 – Nakoniec, až si deti na hru zvyknú, hrajte podľa tradičných pravidiel.

 Bingo:

Zložte 4 karty do kruhu a vytvorte jedno alebo viac hracích polí pre každého hráča. Jeden z hráčov alebo rodič vytiahne dielik zo sáčku a vyvolá ho. Hráč, ktorý má kartu zodpovedajúcu tomuto vyvolenému dieliku, si ho vezme a položí na svoju kartičku. Hráč, ktorý ako prvý zaplní svoje hracie pole, vyhráva!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Edukatívne počítadlo - malé LE11165
Edukatívne počítadlo - farebné LE11326
Logická hra Mozaika
13,80 €
LE11729
Prevliekanie zvieratiek
13,60 €
BJ505
Petit Collage Skladačka domček PTC622