Jedálenské stoly

Jedálenské stoly pre úzky rodinný kruh i veľké rodinné stretnutia

Stolujte v tradičnom alebo modernom štýle, no v každom prípade s noblesou. Prakticky zariadená a vkusne upravená jedáleň je ideálnym miestom na vychutnanie si dobrého jedla v kruhu najbližších. Rovnako dobre však poslúži aj pri oslavách a jubilejných hostinách, kedy sa jedálenský stôl stane ústredným bodom, kde sa zíde väčšia spoločnosť. Ak počet hostí zvykne prevýšiť počet miest, ktoré sú pri stole k dispozícii, oplatí sa investovať do rozkladacieho stola, ktorý je ladený v podobnom duchu ako jedálenská zostava.

Ak máte kuchyňu prepojenú s obývačkou, stôl do kuchyne môže zároveň slúžiť rovnako, ako stôl do jedálne. V prípade, že sa rozhodnete pre stôl z masívu s drevenými jedálenskými stoličkami, získate elegantný a zároveň honosne pôsobiaci prvok, ktorý priestor oživí a dodá mu slávnostnejší ráz. Drevené stoly si získavajú čoraz väčšiu obľubu, pretože sú trvácne, variabilné vo farbách či vyhotovení a dajú sa ľahko skombinovať s jedálenskou zostavou. 

Stoly do kuchyne často nahradia stoly do jedálne

Stoly z masívu sú pevné, odolné i elegantné zároveň. Nečudo, že v menších domácnostiach, kde nie je jedáleň, sa stali kuchynské stoly akousi obdobou jedálenských stolov. Drevený stôl totiž sám o sebe vyzerá krásne, a v prípade, že sa doladí s drevenými dekoráciami, vytvorí efektný interiérový doplnok.