NÁVOD: Ako nalepiť dekoráciu na stenu

V rukách držíte obraz alebo nápis na stenu z našej dielne. K tomu, aby ste sa z dekorácie mohli tešiť naplno už chýba len jediné - nalepiť ju na stenu. Prečítajte si, ako to urobiť čo najlepšie.


1. Montáž obrazu a nálepky

1.1. Dekoráciu opatrne rozbaľte a uvoľnite z obalového materiálu. (Obrázok č. 1) Zároveň si vopred vymerajte miesto na stene, kde bude dekorácia nalepená.

1. krok - Montáž obrazu a nálepky

1.2. Produkt otočte zadnou stranou k sebe (stranou bez dekoru hore) a položte na rovný povrch. (Obrázok č. 2)

2. krok - Montáž obrazu a nálepky

1.3. Montážny materiál strategicky rozmiestnite a nalepte na produkt. V prípade potreby, si ho môžete tiež nastrihať na menšie kúsky. (Obrázok č. 2)

Upozornenie: Pri rozmerovo väčších produktoch odporúčame zvážiť aj iný spôsob montáže - napr. montážne lepidlo či klinčeky.

1.4. Potom odlepte aj druhú kryciu vrstvu z montážneho materiálu a opatrne priložte k stene na vopred vymerané miesto. Časti výrobku, kde sa nachádza montážny materiál, mierne zatlačte. Pozor, po nalepení už nie je možné dekoráciu polohovať.

2. Montáž citátu, nápisu a loga

2.1. Dekoráciu opatrne rozbaľte a uvoľnite z obalového materiálu. (Obrázok č. 1)

Výrobok je doručený vrátane šablóny. Nachádzajú sa v nej písmená a všetky znaky - zo šablóny ich nevyberajte a zatiaľ neodstraňujte priehľadnú fóliu. Šablóna zabezpečí, že jednotlivé znaky nalepíte rovnomerne.

Vymerajte si miesto na stene, kde bude dekorácia nalepená.

2.2. Produkt otočte zadnou stranou k sebe (stranou bez dekoru hore) a položte na rovný povrch. (Obrázok č. 2)

2.3. Montážny materiál strategicky rozmiestnite a nalepte na produkt. V prípade potreby, si ho môžete tiež nastrihať na menšie kúsky. (Obrázok č. 2)

Upozornenia:

  • Montážny materiál umiestnite len na písmená, znamienka a znaky. Montážny materiál nikdy neaplikujte na šablónu.
  • Pri rozmerovo väčších produktoch odporúčame zvážiť aj iný spôsob montáže - napr. montážne lepidlo či klinčeky.

2.4. Potom odlepte aj druhú kryciu vrstvu z montážneho materiálu a opatrne (aj so šablónou) priložte k stene na vymerané miesto. Časti výrobku, kde sa nachádza montážny materiál, mierne zatlačte. Pozor, po nalepení už nie je možné dekoráciu polohovať.

Montáž citátu / nápisu na stenu:

1. krok - Montáž citátu a nápisu na stenu

2. krok - Montáž citátu a nápisu na stenu

3. krok - krok - Montáž citátu a nápisu na stenu

4. krok - krok - Montáž citátu a nápisu na stenu

2.5. Postupujte rovnako aj v prípade, že má dekorácia viac častí a teda aj viac šablón.

2.6. Každá šablóna obsahuje "montážne rysky". (Obrázok č. 3) Ich zarovnaním k sebe budete mať istotu, že výsledok bude rovnomerný.

Rysky sú na šablónach umiestnené rôzne (vodorovne, zvisle). Avšak vždy na základe rozloženia, ktoré môžete vidieť na obrázku samotného produktu v e-shope. V prípade, že sa rozhodnete pre iné rozloženie dekorácie na stene, tak tieto rysky ignorujte.

2.8. Po nalepení všetkých častí na stenu opatrne stiahnite z prednej strany priehľadnú fóliu. Následne pomaly vyberte šablónu/y. (Obrázok č. 4)

Dôležité informácie a upozornenia

  • Prosíme, aby ste pri nadrozmerných dekoráciách vopred zvážili aj iný vhodný spôsob montáže - napr. klinčeky, háčiky, montážne lepidlo. Stabilná montáž závisí aj od typu a stavu steny/omietky, jej teploty a správneho postupu pri montáži.
  • Za montáž a za poškodenie dekorácie pri montáži nesie zodpovednosť zákazník.
  • Za zlyhanie montážneho materiálu (odlepenie) nezodpovedáme.

NÁVOD: Ako odlepiť dekoráciu zo steny?

Pokiaľ ste použili penovú pásku alebo akrylové krúžky, tak odporúčame postupovať nasledovne. Pripravte si (ideálne) odlamovací nôž a pokúste sa montážny materiál opatrne prerezať medzi dekoráciou a stenou.

Po odlepení očistite dekoráciu a rovnako aj stenu, na ktorej môžu ostať časti montážneho materiálu. Páska sa odstraňuje ľahšie, ak lepidlo v nej nahrejete, napríklad fénom. Zvyšky sa následne dajú zoškrabať nožíkom. Ak plánujete maľovať, stopy na omietke môžete zahladiť brúsnym papierom.