Drevené figúrky - kráľ, kráľovná a rytieri

Príslušenstvo k dreveným stavebniciam hradov a zámkov zoznámi malých staviteľov so životom v stredoveku a stane sa ozdobou detskej izby. Drobcom ponúka kráľovnú, kráľa, 4 rytierov, kočiar, kone a katapult s doplnkami. Všetky vyrobené z masívneho dreva vo Francúzsku. 

Dostupnosť Na sklade
Kód: J8278
25,20 € 21 € bez DPH
Drevené figúrky - kráľ, kráľovná a rytieri

Drevené postavičky z kráľovského dvora

Figúrky kráľa, kráľovnej a rytierov s doplnkami učarujú každému princovi či princeznej. Postavičky k stavebniciam Jeujura Constructions môžu slúžiť aj samostatne. Figúrky ľudí majú pohyblivé končatiny. Sú ponúkané v tematicky zameraných sériách, ale dajú sa rôzne kombinovať. Rovnako ako stavebnice sú vyrábané z masívneho dreva a sú ošetrené výhradne za použitia farieb a lakov na báze vody.

Hlavné vlastnosti

  • 6 pohyblivých postavičiek, 2 koníky a pestré doplnky
  • vyrobené vo Francúzsku

Viac o značke Jeujura

Korene spoločnosti Jeujura siahajú do roku 1911, kedy Henri Liégeon založil svoju drevodielňu v Champagnole v pohorí Jura. Podnik sa zaoberal výrobou predmetov dennej potreby. Keď bol v roku 1931 poverený vedením syn zakladateľa Bernard Liégeon, podnik sa preorientoval na výrobu drevených hier, hračiek, ale aj počítadiel. Inšpirovaný pôvabom horských chát, neskôr Bernard Liégeon uviedol vlastný typ drevenej stavebnice, ktorou sa podnik čoskoro preslávil. V roku 1948 bola na týchto základoch založená spoločnosť Jeujura. 

V 70. rokoch, pod vedením už tretie generácie rodiny Liégeon, sa spoločnosti darilo presadiť nielen na francúzskych, ale aj zahraničných trhoch. Dôraz bol kladený na neustály vývoj výrobkov a ich tematické rozšírenia. Začiatkom 80. rokov spoločnosť presídlila do vlastných priestorov neďaleko miesta svojho zrodu a zároveň s tým dodala produktom aj balením na rozmanitosti a farebnosti. O dekádu neskôr, už pod vedením zakladateľovej pravnučky Catherine Varaccaové, spoločnosť masívne investovala do strojového vybavenia a rozširovania priestorov. A onedlho potom, čo Jeujura oslávila sté výročie vydaním zberateľských sérií svojich hračiek, dostala štátne ocenenie „Entreprise du Patrimoine Vivant“, ktoré je určené francúzskym podnikom zachovávajúcim kultúrne dedičstvo, vynikajúcim remeselným a priemyselným know-how. Zároveň sa spoločnosť spojila s ďalšími tradičnými francúzskymi výrobcami hračiek, Petitcollin a VilacJeujura stále vyvíja a každoročne uvádza nové, autentické hračky, hry a pomôcky pre malých i dospelých.

Parametre

  • Rozmery: 18 x 11 x 6 cm
  • Vek: 3+
  • Materiál: drevo

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Petit Collage Drevené bloky ABC PTC314
Vozík s kockami
59,60 €
LE11766
Vozík Tidlo s kockami ABC
98,50 €
T0171
Vilac Drevené kocky Príbehy V2407
Vilac Drevené zvukové kocky More V7718