Jeujura Drevené figúrky k stavebniciam s koňmi 5 ks

Rozmery balenia: 21 x 10 x 7 cm
Vek: 3+
Materiál: drevo

Dostupnosť Na sklade
Kód: J8088
16,30 € 13,60 € bez DPH
Jeujura Drevené figúrky k stavebniciam s koňmi 5 ks

Figúrky k stavebniciam Jeujura s koňmi

Sada figúrok s koňmi skvele doplní stavebnicu jazdiarne či stajne, ale aj iné. Doplnky ku stavebniciam Jeujura Constructions môžu slúžiť aj samostatne. Figúrky ľudí majú pohyblivé končatiny. Sú ponúkané v tematicky zameraných sériách, ale dajú sa rôzne kombinovať. Rovnako ako stavebnice sú vyrábané vo Francúzsku, z masívneho bukového a borovicového dreva francúzskeho pôvodu a sú ošetrené výhradne za použitia farieb a lakov na báze vody. Vhodné k stavebnici malej stajne alebo jazdeckej školy.

Hlavné vlastnosti

  • 2 pohyblivé figúrky ľudí a 3 figúrky zvierat
  • vyrobené vo Francúzsku

Viac o značke Jeujura

Korene spoločnosti Jeujura siahajú do roku 1911, kedy Henri Liégeon založil svoju drevodielňu v Champagnole v pohorí Jura. Podnik sa zaoberal výrobou predmetov dennej potreby. Keď bol v roku 1931 poverený vedením syn zakladateľa Bernard Liégeon, podnik sa preorientoval na výrobu drevených hier, hračiek, ale aj počítadiel. Inšpirovaný pôvabom horských chát, neskôr Bernard Liégeon uviedol vlastný typ drevenej stavebnice, ktorou sa podnik čoskoro preslávil. V roku 1948 bola na týchto základoch založená spoločnosť Jeujura. 

V 70. rokoch, pod vedením už tretie generácie rodiny Liégeon, sa spoločnosti darilo presadiť nielen na francúzskych, ale aj zahraničných trhoch. Dôraz bol kladený na neustály vývoj výrobkov a ich tematické rozšírenia. Začiatkom 80. rokov spoločnosť presídlila do vlastných priestorov neďaleko miesta svojho zrodu a zároveň s tým dodala produktom aj balením na rozmanitosti a farebnosti. O dekádu neskôr, už pod vedením zakladateľovej pravnučky Catherine Varaccaové, spoločnosť masívne investovala do strojového vybavenia a rozširovania priestorov. A onedlho potom, čo Jeujura oslávila sté výročie vydaním zberateľských sérií svojich hračiek, dostala štátne ocenenie „Entreprise du Patrimoine Vivant“, ktoré je určené francúzskym podnikom zachovávajúcim kultúrne dedičstvo, vynikajúcim remeselným a priemyselným know-how. Zároveň sa spoločnosť spojila s ďalšími tradičnými francúzskymi výrobcami hračiek, Petitcollin a VilacJeujura stále vyvíja a každoročne uvádza nové, autentické hračky, hry a pomôcky pre malých i dospelých.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Didaktické kocky Farma
21,40 €
BJ696
Drevené kocky Woodland
16,80 €
BB33027
Drevené kocky Ovocie 4 ks
6,70 €
DI381096
Drevené kocky Zafari
12,20 €
DI641280