Jeujura Drevené figúrky k stavebniciam Divoký západ 4 ks

Rozmery balenia: 21 x 10 x 7 cm
Vek: 3+
Materiál: drevo

Dostupnosť Na sklade
Kód: J8089
16 € 13,30 € bez DPH
Jeujura Drevené figúrky k stavebniciam Divoký západ 4 ks

Westernové postavičky k stavebniciam Jeujura

Figúrky ku stavebniciam Jeujura Constructions môžu slúžiť aj samostatne. Figúrky ľudí majú pohyblivé končatiny. Sú ponúkané v tematicky zameraných sériách, ale dajú sa rôzne kombinovať. Rovnako ako stavebnice sú vyrábané vo Francúzsku, z masívneho bukového a borovicového dreva francúzskeho pôvodu a sú ošetrené výhradne za použitia farieb a lakov na báze vody. Vhodné k tejto stavebnici westernovej pevnosti alebo salónu Divokého západu.

Hlavné vlastnosti

  • 4 pohyblivé figúrky ľudí
  • vyrobené vo Francúzsku

Viac o značke Jeujura

Korene spoločnosti Jeujura siahajú do roku 1911, kedy Henri Liégeon založil svoju drevodielňu v Champagnole v pohorí Jura. Podnik sa zaoberal výrobou predmetov dennej potreby. Keď bol v roku 1931 poverený vedením syn zakladateľa Bernard Liégeon, podnik sa preorientoval na výrobu drevených hier, hračiek, ale aj počítadiel. Inšpirovaný pôvabom horských chát, neskôr Bernard Liégeon uviedol vlastný typ drevenej stavebnice, ktorou sa podnik čoskoro preslávil. V roku 1948 bola na týchto základoch založená spoločnosť Jeujura. 

V 70. rokoch, pod vedením už tretie generácie rodiny Liégeon, sa spoločnosti darilo presadiť nielen na francúzskych, ale aj zahraničných trhoch. Dôraz bol kladený na neustály vývoj výrobkov a ich tematické rozšírenia. Začiatkom 80. rokov spoločnosť presídlila do vlastných priestorov neďaleko miesta svojho zrodu a zároveň s tým dodala produktom aj balením na rozmanitosti a farebnosti. O dekádu neskôr, už pod vedením zakladateľovej pravnučky Catherine Varaccaové, spoločnosť masívne investovala do strojového vybavenia a rozširovania priestorov. A onedlho potom, čo Jeujura oslávila sté výročie vydaním zberateľských sérií svojich hračiek, dostala štátne ocenenie „Entreprise du Patrimoine Vivant“, ktoré je určené francúzskym podnikom zachovávajúcim kultúrne dedičstvo, vynikajúcim remeselným a priemyselným know-how. Zároveň sa spoločnosť spojila s ďalšími tradičnými francúzskymi výrobcami hračiek, Petitcollin a VilacJeujura stále vyvíja a každoročne uvádza nové, autentické hračky, hry a pomôcky pre malých i dospelých.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Vilac Drevené kocky Príbehy V2407
Vozík s kockami
58,70 €
LE11766
Petit Collage Drevené bloky ABC PTC314
Didaktické kocky - čísla
24,40 €
BJ32004
Vozík Tidlo s kockami ABC T0171
Obrázkové kocky Safari 9 kociek BJ512