Jeujura Sada 100 hier

Rozmery: 30 x 30 x 5 cm
Vek: 5+
Materiál: drevo, plast, kartón

Dostupnosť Na sklade
Kód: J11855
42,40 € 35,30 € bez DPH
Jeujura Sada 100 hier

Súprava najobľúbenejších spoločenských hier 

Súbor doskových a kartových hier v ucelenom praktickom balení. Nájdete tu dámu, mlyn, variant Človeče, nehnevaj sa s figúrkami koní, husí a súbor obsahuje tiež balíček bridžových kariet. Príslušenstvo k hrám je spoločne s pravidlami balené v drevenom boxe, ktorého plochy zároveň slúžia ako herné dosky.

Hlavné vlastnosti

  • 16 figúrok koní, 6 figúrok husí, 40 hracích kameňov, 5 kociek a 54 kariet
  • praktické balenie

Viac o značke Jeujura

Korene spoločnosti Jeujura siahajú do roku 1911, kedy Henri Liégeon založil svoju drevodielňu v Champagnole v pohorí Jura. Podnik sa zaoberal výrobou predmetov dennej potreby. Keď bol v roku 1931 poverený vedením syn zakladateľa Bernard Liégeon, podnik sa preorientoval na výrobu drevených hier, hračiek, ale aj počítadiel. Inšpirovaný pôvabom horských chát, neskôr Bernard Liégeon uviedol vlastný typ drevenej stavebnice, ktorou sa podnik čoskoro preslávil. V roku 1948 bola na týchto základoch založená spoločnosť Jeujura. 

V 70. rokoch, pod vedením už tretie generácie rodiny Liégeon, sa spoločnosti darilo presadiť nielen na francúzskych, ale aj zahraničných trhoch. Dôraz bol kladený na neustály vývoj výrobkov a ich tematické rozšírenia. Začiatkom 80. rokov spoločnosť presídlila do vlastných priestorov neďaleko miesta svojho zrodu a zároveň s tým dodala produktom aj balením na rozmanitosti a farebnosti. O dekádu neskôr, už pod vedením zakladateľovej pravnučky Catherine Varaccaové, spoločnosť masívne investovala do strojového vybavenia a rozširovania priestorov. A onedlho potom, čo Jeujura oslávila sté výročie vydaním zberateľských sérií svojich hračiek, dostala štátne ocenenie „Entreprise du Patrimoine Vivant“, ktoré je určené francúzskym podnikom zachovávajúcim kultúrne dedičstvo, vynikajúcim remeselným a priemyselným know-how. Zároveň sa spoločnosť spojila s ďalšími tradičnými francúzskymi výrobcami hračiek, Petitcollin a VilacJeujura stále vyvíja a každoročne uvádza nové, autentické hračky, hry a pomôcky pre malých i dospelých.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty

Vilac Zeleninová bitka
27,10 €
V2163
Drevená hra Jenga natur
11,40 €
LE8004
Jeujura Tradičné hry 2 v 1
25,40 €
J8115
Vilac Zber úrody v záhrade
36,20 €
V2161
Vilac Drevený veľký pinball V2371
Drevená spoločenská hra Halma LE2940
Hra Mlyn a Solitér Gold Edition LE12220
Vilac Drevená súprava hier
37,60 €
V6117