Obývacie steny

Moderné i tradičné obývacie steny

Obývacie steny tvoria základ pre obývačky. Sú ideálne pre tých, ktorí si chcú zariadiť byt rýchlo a jednoducho. Na rozdiel od sektorového nábytku sa totiž jedná o kompletné zostavy do obývačky, pri ktorých už nemusíte hľadať a dopĺňať iné skrinky než tie, ktoré tvoria danú obývaciu stenu. 

Pre moderné obývacie steny sú charakteristické čisté, jednoduché línie. Ľahko sa kombinujú s doplnkami a dekoráciami a priestor zbytočne neprepĺňajú. Ak však uprednostňujete tradičné drevené obývacie steny, potom vás určite zaujmú klasické obývacie steny z masívu, navrhnuté tak, aby vyhoveli všetkým požiadavkám. 

Drevená obývacia stena dodá miestnosti charakter domova

Zvoliť si nábytok do obývačky z dreva znamená rozhodnúť sa pre kvalitu, dlhú životnosť a nadčasový materiál. Drevené obývacie steny predstavujú luxus, ktorý nepôsobí násilne, zároveň však vnáša do priestoru nádych blahobytu. Pritom pôsobia rodinne i reprezentatívne zároveň, takže izba sa stáva ideálnym miestom pre návštevy i oddych v kruhu rodiny. 

Obývacia stena sa často stáva dominantou celej obývačky, preto by ste jej výberu mali venovať mimoriadnu pozornosť. Do menších priestorov si vyberajte svetlejší nábytok, ktorý miestnosť opticky zväčší. Veľké, svetlé miestnosti vizuálne prehĺbi zostava do obývačky ladená v tmavších farbách.

Drevený nábytok do obývačky pristane každej domácnosti

Nezabúdajte, že výber obývacej steny by ste mali zjednotiť s ostatným zariadením obývačky. To znamená, že všetok ostatný nábytok, ako sú napríklad regále a police, konferenčné stolíky či  komody, by mal byť materiálovo i farebne totožný so zostavou do obývačky.